Przejdź do głównej zawartości

26. Harlan Coben "Kilka sekund od śmierci"

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/168000/168261/129918-352x500.jpg

"Kilka sekund od śmierci" to drugi tom serii o Mickeyu Bolitarze, bratanku legendarnego Myrona.

Akcja powieści dzieje się kilka dni od wydarzeń zawartych w "Schronieniu". Mickey Bolitar próbuje wyjaśnić co się stało z Jego ojcem, Bradem Bolitarem, pracownikiem tajemniczej organizacji Abeona, który zginął w wypadku samochodowym na oczach syna. W tej kwestii pomóc może jedynie Nietoperzyca, była więźniarka  z Auschwitz, która pokazuje młodzieńcowi zdjęcie zbrodniarza z SS zwanego "Rzeźnikiem z Łodzi", który zabrał ciało Brada Bolitara do karetki. W tym samym czasie dochodzi do strzelaniny w domu Rachel, przyjaciółki Mickeya, podczas której ginie Jej matka, a Ona sama zostaje poważnie zraniona. Bratanek Myrona, wraz z dwójką przyjaciół - Emą i Łyżką, próbują odkryć prawdę o Ojcu oraz o zabójstwie w domu Rachel.

Najnowsza książka Cobena "Kilka sekund od śmierci" zawiera wszystko to, do czego przyzwyczaił Nas Coben - genialna intryga, dynamicznie rozwijająca się akcja, pogłębione opisy bohaterów, niespodziewane zwroty akcji, dobry humor, zakończenie, którego najbardziej przenikliwy czytelnik się nie domyśli.

Czytając miałem wrażenie, że opisane w książce wydarzenia opowiada mi dobry znajomy. Ów uczucie zawdzięczam między innymi tym zwrotom do czytelnika: "Nawet jeśli nie znacie akurat tej Nietoperzycy...", "Żałosne, no nie?", "Co innego mogłem zrobić?".

Choć nie jest to najlepsza pozycja Cobema, choć prawdę mówiąc nie potrafię wskazać takowej, to ów książka spodoba się wszystkim Fanom dreszczowców, czytelnikom wyczekującym dreszczy emocji.

Wszystkim zabierającym się za czytanie "Kilku sekund od śmierci" polecam na początek lekturę "Schronienia", gdyż fabuła często nawiązuje do wydarzeń z poprzedniego tomu.

Z wielkim zaciekawieniem wyglądam kolejnego tomu o Mickeyu Bolitarze.

9/10

Komentarze