Przejdź do głównej zawartości

12. Harlan Coben "Błękitna krew"

Błękitna krew - Harlan Coben Jakie wartości są najważniejsze w życiu? Do czego zdolny jest człowiek, w którym na dnie duszy żarzy się chęć zemsty? Jak trudny jest wybór między bliskimi a marzeniami?

Po  powieściach „Zachowaj spokój” i „Bez śladu” zasiadłem do lektury „Błękitnej krwi” z wielkim zaciekawieniem. 

Myron Bolitar, agent sportowy, detektyw, były pracownik FBI, po raz kolejny staje przed wyzwaniem rozwikłania sprawy, która początkowo uchodzi za nierozwiązywalną. Porwany zostaje Chad Coldren, syn golfisty, który przed dwudziestoma latami odniósł największą porażkę w świecie golfa, i który próbuję teraz powrócić na utraconą pozycje. Wszystko wskazuje na to, że porywaczem jest Lloyd Rennart, były pomocnik golfisty. Niestety – trop okazuje się błędny, ponieważ pół roku wcześniej Rennart popełnił samobójstwo skacząc w przepaść. Kolejne dowody przemawiają za sfingowaniem porwania przez Chada.  Ten trop także okazuje się nieprawdziwy.  Kto porwał Syna Jacka Coldrena i z jakich powodów? Temu wyzwaniu musi sprostać detektyw.

Ironiczna narracja, inteligentny humor pisarza, połączenie wydarzeń, które początkowo uchodziły za nieistotne, szybko rozwijająca się fabuła, pogłębiony opis zachowań bohaterów, pojawianie się nowych wątków i poszlak oraz zawiła intryga sprawia, że z ciekawością śledzi się rozwój wydarzeń. Paradoksalnie,  czytając czułem znudzenie, za co winię nadmiar informacji oraz tematykę, golf.

Komentarze

 1. Bardzo podoba mi się styl z jakim piszesz ;) ! Coben to jeden z czołowych twórców tego gatunku, każdy powinien go znać. Książka wydaje mi się bardzo ciekawa, z pewnością w niedalekiej przyszłości sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do stylu: póki co zaczynam, może kiedyś go nabędę.

   Zgadzam się, Coben to jeden z najlepszych tego gatunku, jak nie najlepszy, i z niecierpliwością czekam, kiedy zacznę czytać Jego kolejną książkę.

   Usuń

Publikowanie komentarza