Przejdź do głównej zawartości

10. Harlan Coben "Bez śladu"

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/30000/30747/352x500.jpgPo  powieści „Zachowaj spokój”, która wywarła na mnie duże wrażenie przez wielowątkowość i niebanalność, zasiadłem do lektury „Bez śladu” z wielką przyjemnością i ciekawością. 

Myron Bolitar przyjmuje propozycje właściciela klubu New Jersey Dragons do powrotu do zawodowej koszykówki i zgadza się na wszczęcie poszukiwań gwiazdy drużyny, dawnego rywala Myrona, Gerega Downinga, który zaginął w niejasnych okolicznościach. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik uciekł w skutek długów, które zaciągnął z powodu uzależnienia od hazardu. Jednak to nie tłumaczy krwi znalezionej w Jego domu oraz zakrwawionego kija bejsbolowego. W tym samym czasie Myron odnajduję zwłoki kobiety, która okazuje się szantażystką. Czy zaginiony ma coś wspólnego z zabójstwem?  Okazuje się, że cała sprawa jest powiązana z wydarzeniami z przeszłości Myrona.

„Bez śladu” to powieść, która jest przepełniona ciekawymi zwrotami akcji oraz interesującym rozwojem fabuły.  Powieść jest bardzo dynamiczna, bardzo szybko pojawiają się nowe wątki, dzięki czemu nie czuje się upływu czasu. Kryminał permanentnie trzyma w napięciu, a zakończenie zaskoczy każdego, kto sięgnie po tę pozycję literacką.

Komentarze

 1. Muszę Ją koniecznie przeczytać ;)
  Słyszałam o Cobenie wiele dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze to jakieś mało popularne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli powieść? Jeśli tak, to wydaje mi się, że jesteś w błędzie, bo Cobena, to chyba każdy czytelnik zna :)

   Usuń
 3. Kamilu, czy jesteś tym Kamilem, który na Onecie pisał wiersze na swoim blogu?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza