Przejdź do głównej zawartości

36. Patrick Woodrow "Punkt przecięcia"

Punkt przecięcia - Patrick Woodrow"Punkt przecięcia" Patricka Woodrowa to wciągająca powieść, której główna akcja rozgrywa się na otwartym morzu.

Głównym bohaterem powieści jest Ed Strachan, którego życie, już na pierwszych stronach powieści, zostaje zagrożone, gdyż kobieta, z którą przebywa na randce, próbuje mu zaszkodzić, a być może i zabić, za pomocą narkotyków, wsypując je do drinka bohatera. Ostatecznie Strachanowi, któremu przez całą powieść sprzyja szczęście, udaje się zamienić szklanki, czego rezultatem jest śmierć kobiety. Strachan dochodzi do wniosku, że Christine próbowała go zabić, by wejść w posiadanie Jego spinki do mankietu, spuścizny po ojcu, na której wygrawerowane są współrzędne. Zostaje oskarżony o spowodowanie śmierci, zostaje zamknięty w więzieniu, z którego następnie zostaje wypuszczony za sprawą kaucji. Ścigany przez policję ucieka w kierunku Morza Południowochińskiego, gdzie rzekomo znajduje się Jego spadek (co wnioskuje z współrzędnych ze spinek). Wynajmuje statek, zabiera ze sobą kilku znajomych, w tym piękną KT, i zaczyna poszukiwania spadku na dnie morza. Ostatecznie udaje mu się odnaleźć zatonięty japoński okręt wojenny, na pokładzie którego znajduje się dwanaście sejfów ze złotem. Od tego momentu Ed musi walczyć o swój spadek, gdyż chętnych na złoto jest wielu... Strachan musi stawić czoło niebezpiecznym bohaterom, by zdobyć majątek.

"Punkt przecięcia" to powieść o prostej, a może i nawet banalnej, fabule. Akcja książki przede wszystkim rozgrywa się na otwartym Morzu Południowochińskim, a także pod jego powierzchnią. Autorowi udało się stworzyć historię, która "zassie" czytelnika, nie pozwalając mu na oderwanie się od lektury. Głównymi plusami powieści są dynamicznie rozgrywająca się akcja, zaskakujące zwroty akcji i warty uwagi pomysł.

6/10

Komentarze