Przejdź do głównej zawartości

18. Harlan Coben "Zostań przy mnie" / James Graham Ballard "Wieżowiec"

 Zostań przy mnie - Harlan Coben

Kolejna książka Cobena, której nie mogę nic zarzucić, którą z ogromną przyjemnością czytałem.


Megan Pierce jest osobą, która może być uznawana za miarę sukcesu dla kobiet dążących do idealnie ułożonego świata - spokojny dom, zdrowe dzieci, mąż, ogródek. Wszystko wskazuje na to, że główna bohaterka jest prawdziwą szczęściarą. Niestety, przeszłość przed którą Megan próbowała, dotychczas skutecznie, uciec, powraca. Powracają te same miejsca, te same osoby, te same sytuacje. Powraca Cassie, bo tak nazywała się Megan przed przemianą z tancerki z klubu erotycznego w spokojną mamę z przedmieścia.

O ile wiadomo, że słońce pojawi się po nocy, to sięgając po pozycję Cobena można być pewnym, że ma się do czynienia z czymś godnym polecenia. Dobrze poprowadzona, wielowątkowa, fabuła, z dynamicznym rozwojem akcji i z zaskakującym zakończeniem to nic innego jak "Zostań przy mnie" Cobena. 

/

  James Graham Ballard "Wieżowiec"


Wieżowiec - James Graham Ballard 

 O ile pomysł jest wart pochwały, to samo wykonanie, które tłumaczę brakiem odpowiedniego warsztatu autora, sprawia, że książkę czyta się z niechęcią. Przerysowane historię, nużące wydarzenia... nic wartego polecenia.

Komentarze