Przejdź do głównej zawartości

11. Taylor Stevens "Informacjonistka" http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/136000/136838/352x500.jpg


Jedni sprzedają gazety, drudzy kierują autobusem, inni wypełniają dokumenty, a Vanessa Munroe zdobywa informacje – cenne informacje. Nic nie jest Jej straszne. Nie uznaje granic. To, co dla przeciętnego człowieka wydaje się niemożliwe, dla niej jest chlebem powszednim. Tym razem zaangażowała się w poszukiwania córki bogatego biznesmena. Czy główna bohaterka podoła zadaniu?

Munrone, główna bohaterka „Informacjonistki”, dorastała w Afryce,  gdzie przyswoiła szereg języków i poznała tajemnice sztuk walki. Trudne dzieciństwo, które zawdzięczała Peterowi, oprawcy i gwałcicielowi, sprawiło, że opuściła rodzinne ziemie. Teraz musiała tam powrócić, by wypełnić swoje zadanie, polegające na odnalezieniu córki miliardera, która zaginęła przed cztery laty.  Od początku wyprawy, wszystko działało na niekorzyść bohaterki.  Podrobiony akt zgonu, częste kontrole patrolu, prześladowcy, aż w końcu…. próba zamachu na otwartym morzu. Po próbie zamachu, główna bohaterka traktuję sprawę zbyt osobiście, by móc się wycofać. Honor nie pozwala Jej na zaprzestanie poszukiwań. Musi poznać prawdę, odnaleźć córkę biznesmena i oprawców. Z prośbą o pomoc zwraca się do starego przyjaciela, Bayarda.

Postać głównej bohaterki nie zrobiła na mnie wrażenia, ponieważ została przedstawiona w sposób, jakiego można było się spodziewać: niezależna, silna, nieprzeciętnie inteligentna, nie dająca się zaskoczyć, nie znająca sytuacji bez wyjścia. Sama fabuła toczy się bardzo dynamicznie, czuć lekki dreszczyk emocji oraz silną chęć odpowiedzenia na pytanie: „co będzie dalej?”. Na uwagę zasługuje także zaskakujące zakończenie. 

Thriller przedstawia człowieka jako owładniętego przez chciwość, otumanionego przez wartości wanitatywne oraz mściwego. 

K. 

Komentarze

 1. By książka była trochę bardziej zaskakująca, autorka mogła opisywać również chwile słabości bohaterki, ukazywać jej wady, które przecież posiada każdy. Zaciekawiłeś mnie tą lekturą, zdecydowanie ;) !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor trochę przesadził z niezależnością głównej bohaterki - zgadzam się ; )

   A co do książki: polecam!

   Usuń
 2. Bardzo mi się podoba ta księga:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi w sumie też, choć kilku rzeczy mógłbym się doczepić.

   Usuń
 3. Następną książką mnie zaintrygowałeś:) Kamil*. Dzięki za wizytę. Po przeczytaniu zgłoszę się z refleksjami. Pozdrawiam***

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Informacjonistka" niewątpliwie pozwala na przemierzanie dzikich lasów, niebezpiecznych miejsc, pozwala na wczucie się w rolę osoby, której świat niestraszny.

   Czekam :)

   Usuń
 4. Hmmmmmm bardzo ciekawa książka :)
  Z miłą chęcią bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, ale nie jest to żadne wybitne dzieło... powiedzmy, że książka na sobotni wieczór ;)

   Usuń
 5. Zapowiada się fajnie! Z chęcią przeczytam :D Super profil! Pzdr i czekamy na więcej! :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz